KDO STOJÍ ZA PROJEKTEM

Bulli s pivem na cestě

Co jsou zač? Kde a jak celý nápad vznikl? A rozumí vůbec někdo z nich autům?

Ty nejlepší nápady vznikají u piva!

Kdo by to byl čekal, že? V létě 2018 jsme, Ivo a Johny, splachovali parný večer parádním škopkem a říkali si, jaké by to asi bylo, mít takhle dobrého piva nekonečno. Mít ho vždycky po ruce. Když je nám horko, když je nám pod psa, když je důvod slavit. No… důvod slavit je přece každý den!

Pivo střídalo pivo a zrodil se nápad „beertrucku“ (další důvod slavit!). Iveco? Renault? „Kámo, tohle fakt nechceme. Náš beertruck musí mít duši, příběh. Musí být legendou. Budeme ho milovat. Jako třeba hippísáckou dodávku. Dodávku? Dodávku!“ Zkrátka důvodu k oslavám bylo ten večer víc než dost a to by nás ani ve snu nenapadalo, že nakonec skončíme u té zmiňované „hippísácké dodávky“.

Další den jsme se do toho opřeli. Šlo to parádně. Aut bylo na netu poměrně hodně. Jenže jsme nevěděli, že nám hledání toho pravého bude bude trvat další 2 měsíce. Během toho se nás pokusili různí prodejci párkrát okrást. Asi normální kšeftařská praxe. Nejlepší z těchto prodejců byl Řek žijící střídavě v Řecku a Německu, který jako důvod proč se s námi nemůže setkat uvedl.:

„Ich arbeite in Greece Air lines, Wegen meiner arbeit kann mich leider nicht persönlich mit Ihnen treffen oder das Fahrzeug selbst zu Ihnen bringen.“ Což by se dalo přeložit jako, „Pracuji u Řeckých aerolinek, proto se s vámi nemohu osobně setkat ani k vám auto přivézt.“. Tento „pilot“ nás tedy ubezpečil, že zálohu můžeme bez obav poslat na jeho účet a auto na nás bude čekat v Rumunku. Ano, v Rumunsku!

Nakonec jsme narazili na Tobiho, punkáče a fotografa z Bielefeldu, který prodával dodávku v „rozumném“ stavu. Během dvou dní jsme byli na cestě k němu. Auto projeli kolem bloku, prozkoumali, co to šlo a pak si plácli. To už s náma byl i Jirka, náš nový mechanik, bez kterého bychom možná tak vyndali sedačky, ale zbytek? Ani náhodou! Představu jsme měli jasnou. Máme mechanika, do vánoc jsme hotoví a vyrážíme.

Je březen. Už víme, že sranda dávno skončila. Museli jsme řešit papíry, auto nechat x-krát převézt z jednoho místa na jiné, sehnat a zaplatit dílnu, přibrat dalšího mechanika, vybavit dílnu a zase papíry, papíry a papíry. Tisíc jiných věcí.

Dneska je auto rozebrané a zůstala jen karoserie. Ne, že bychom to nečekali, ale je to o dost větší průšvih… termín startu se posouvá na červenec. Auto musíme opískovat, nalakovat, natáhnout novou elektriku, šroubek po šroubku poskládat jako skládačku zase zpátky. Ještě pořád jsme snílci, ale dřeme!

Kdo je kdo?

Jan "Johny" Pavliš

Jan "Johny" Pavliš

CEO

Event manager, milovník piva, vína a adrenalinových sportů, zejména žen a  lyžování!
Ivo Krejčiřík

Ivo Krejčiřík

CEO

Herec, stand-up komik a bohém toužící po dodávce, kterou procestuje všechna dostupná i nedostupná místa planety!
Jirka Žardecký

Jirka Žardecký

Hlavní mechanik

Povoláním záchranář, u kterého si nejsem jistí, zda pacientům namísto kapačeky nenasadí plechovku s olejem. Je to profík, kterého nám seslalo samotné nebe!
Filip Forejtek

Filip Forejtek

Mechanik

Vyučený mechanik a hlavně realista, který se na vše dokáže podívat hned několika úhly, a právě proto ho mezi námi nelze postrádat!
Indy

Indy

Mechanik

Naše neocenitelná prodloužená ruka. Zastoupení ve chvílích, kdy je to nejvíce potřeba. Šikovný člověk snad na všechno a vynikající šílenec!
Jan Štumpa

Jan Štumpa

Kamera

Kameraman s mnohaletou filmařskou zkušeností. S Ivem si již něco odtočil, proto jsme neváhali a brali toho nejdrzejšího, ale taky nejlepšího!
Kevin W. Scherrer

Kevin W. Scherrer

Designer

Naše neopomenutelná mladá vlna. Znalec nových trendů, kterých si my, staří pardálové jen stěží povšimneme. Fotograf, grafik a hlavně návrhář celého designu Bulliho!